Neden Sağlıklı Beslenme

Sabahları yataktan çıkmak sizin için bir savaş haline mi dönüşüyor? Gün boyunca kendinizi halsiz, keyifsiz ve depresif mi  hissediyorsunuz?

Öğleden sonralarınız saldırmak için tatlı veya tuzlu bir abur-cubur araştırarak mı geçiyor?

Akşam yemeğinde tüm gün boyunca size göre doğru düzgün hiçbirşey yemediğinizi düşündüğünüz  için önünüze gelen her şeyi yiyor musunuz?

Bu mükellef (!) akşam yemeğinin üzerine kendinizi televizyonun karşısındaki koltuğa nasıl atacağınızı bilemiyor ve tabi yanınıza bir dolu kuruyemiş, çikolata, asitli içecek kısacası çöp besin mi stokluyorsunuz?

E tabi bu kadar yoğun aktiviteye bağlı olarak akşamları erken saatte  koltuğunuzda uyuyakalıp tekrar başa dönen bir kısır döngü içindeymiş gibi mi hissediyorsunuz?

Tüm bunlar yetmezmiş gibi sürekli hastalanıp ilaç kullanmak zorunda kalıyor,

Bonus olarak da; kemerinizi her hafta 1 delik ileriye takıp, harika yağ kütlenizi arttırıyor ve genişleyen bel çevrenizin aslında sizin ve özellikle de kal-damar sağlığınız için ne tehlikeli olduğu çok da umursamadan; sadece 1 beden büyük kıyafet alma masrafından şikayet ederek hayatınızı devam ettiriyorsanız;

Tebrikler  Sağlıksız beslenenler kulübüne çoktan girmişsiniz bile...

Girmesi dünyanın en kolay, çıkması ise bir o kadar zor olan bu kulüpten kurtulmak ise kesinlikle sizin elinizde. İşe doğru beslenmenin önemini kavrayarak başlamalı  ve tabi en önemlisi öğrendiklerinizi hayata geçirip, tüm yaşam kalitenizi arttıracak yaşam tarzı prensiplerinizi belirlemelisiniz. Doğru beslenmenin, size kaybettiğiniz sağlığınızı geri getirmeye başlaması biraz zaman alacak ancak sonunda  ortaya çıkan değişiklikler ve gelişmeler,size  geçirdiğiniz tüm o keyifsiz zamanların ne kadar da gereksiz olduğunu anlamanıza yarayacaktır.  Kötü beslenme, yanlış beslenme veya dengesiz beslenme siz nasıl  ifade ederseniz edin hepsi sizin hayatınızı, sağlığınızı çalar ve sonunda sizi birçok kimyasala bağımlı hale getirir. Doğru besinler ilaçtır, doğru beslenme ise tedaviniz. Sebebiniz her ne olursa olsun sağlıklı beslenmenin zamanı ve yeri yoktur. Bu süreçte size eşlik etmek de benim için en büyük zevklerden  bir tanesidir...Sağlıklı beslenin, Hayatı yakalayın, Sevgiyle kalın.

Uzman Diyetisyen Ceylan Akiş
Beslenme ve Diyet Uzmanı

 

 
 
 

Bağdat Caddesi No:189 Konak Apt. 
Kat 3 D:6, Feneryolu Sokağı,
34724 Kadıköy/İstanbul 

ACİL DİYET HATTI
0531 868 88 52

.
www.ceylanakis.com.tr

Ceylan Akiş © 2023 Tüm Hakları Saklıdır