Bazal Metabolizma Hızı Ölçümü

metabolizma olcmu 350Diyet programlarına başlarken kilonuz ve sağlık hikayeniz kadar önemli olan bir diğer nokta bazal metabolizma hızınızdır. Bazal Metabolizma hızınız aynen parmak iziniz gibi sadece size özel olan ve aslında ne hızda hangi tempoda kilo verebileceğinizi gösteren en önemli parametredir. Birçok merkezde kullanılan gelişmiş tartı ve analiz cihazları bizlere kişinin teorik yani formüle bazal metabolizma hızını verirken; sadece bazal metabolizma hızı ölçümünde kullanılan Fit MatePro cihazı kişinin gerçek bazal metabolik hızını ölçerek ; metabolik olarak hangi noktada olduğunu en doğru şekilde analiz etmemizi sağlar.

Merkezimizde bazal metabolizma ölçümünüz Fit MatePro cihazı ile yaklaşık 20 dakikalık bir rahat nefes testi ölçümü yapılmaktadır. Ancak bu ölçümüm gerçeğe en yakın değeri yansıtabilmesi için ölçüm öncesinde dikkat etmeniz gereken şartlar aşağıda belirtilmiştir:
• Ölçüme en az 8 saatlik açlık ve 4 saatlik susuzluk ile gelmeniz gerekmektedir.
• Ölçüm öncesinde kafein içeren çay, kahve, asitli içecekler ve çikolata, kakao gibi besin ve içecekler tüketilmemelidir.
• Ölçüm öncesindeki gün ve ölçüm gününde her türlü fiziksel aktiviteden uzak durmalısınız.
• Ölçüm için merkezimize gelirken sakin bir yürüyüşle (fazla fiziksel aktivite yapmadan) gelmeniz gerekmektedir.
• Klostrofobi (kapalı mekan korkusu) veya başınıza bir maske takılı şekilde bir odada yalnız kalmanıza engel herhangi başka bir sorununuz varsa bunu önceden merkezimize bildirmenizi rica ederiz.

Bağdat Caddesi No:189 Konak Apt. 
Kat 3 D:6, Feneryolu Sokağı,
34724 Kadıköy/İstanbul 

ACİL DİYET HATTI
0531 868 88 52

.
www.ceylanakis.com.tr

Ceylan Akiş © 2023 Tüm Hakları Saklıdır