Artık Başlıyoruz

 Artık kararınızı verdiniz ve hazırlıklarınızı tamamladınız. Şimdi çok daha sağlıklı bir yaşama doğru gideceğiniz yolculuğunuz için ilk adımı atmak üzeresiniz. Adım demişken; sizin için gerçekten büyük olacak bu  ilk adım için 1-1,5 saatlik bir süre gerekiyor programınızı lütfen ona göre yapın…

Metabolizma Hızınızın  Ölçüyoruz:
• Programınızın size özel olması özellikle sizin metabolik hızınız ile birebir bağlantılıdır. Bu nedenle merkezimizde diyet programına başlayan tüm danışanlarımızın metabolizma hızı ölçümü yapılmaktadır. Bu ölçüm için Fitmate Pro metabolizma ölçüm cihazı kullanılmaktadır. Metabolizma hızı ölçümü öncesinde gerekli şartları sağlayabilmeniz sonucun gerçeğe en yakın halinde çıkmasına neden olacağından;  aşağıda ilkeleri çok iyi okumalı ve uygulamalısınız;

  1. Ölçümden en az 8 saat öncesine kadar hiçbir şey yememeli ve 4 saat öncesine kadar hiçbir şey  içmemelisiniz.
  2. Ölçüm öncesinde kafein içeren çay, kahve, asitli içecekler ve çikolata, kakao gibi besin ve içecekler tüketmemelisiniz.
  3. Ölçüm öncesindeki gün ve ölçüm gününde her türlü fiziksel aktiviteden uzak durmalı hatta merkezimize bile rahat bir şekilde yani koşturmadan gelmelisiniz.

 Tüm şartlar yerine getirildiyse sizi 20 dakikalık bir uzanma ve dinlenme süreci bekliyor. Tek yapmanız gereken maskenizi takıp uzanmak ve rahat rahat nefes alıp vermek.

• Kilo Ölçümü ve Vücut Analizinizi Yapıyoruz:

 Vücut analizleriniz sağlıklı beslenme programınızın başında ve düzenli olarak her hafta InBody vücut analiz cihazı ile yapılacak, değişiklikler size ayrıntılı bir biçimde bildirilecektir. Vücut analiz ölçümü demek kilonuzun yanında vücut ağırlığınızın ne kadar yağ, su veya yağsız kütle gibi komponentlerden oluştuğunun ölçümü demektir. Aynen metabolizma ölçümünde olduğu gibi en gerçekçi sonuçları yakalayabilmemiz için dikkat etmeniz gereken bazı önemli kurallar aşağıda yer almaktadır. Özen göstereceğinize eminiz.

  1. Analiz mümkün olduğunca aynı gün, özellikle aynı saat ve benzer kıyafetlerle yapılmalıdır
  2. Analizin en az 2 saat öncesinden itibaren su, 4-6 saat öncesinden itibaren çay,kahve ve yemek tüketimi kesilmelidir. Tartım öncesi mutlaka tuvalete gidilmelidir.
  3. Analiz öncesi son 24 saat içinde alkol, soda ve turşu gibi tuzlu besinlerin  tüketilmemesine dikkat edilmelidir. 

 Hikayenizin (Alışkanlıklarınız, Sağlık durumunuz ve Bireysel Farklılıklarınızın Değerlendirilmesi):
Merkezimize gelirken yaptırmış olduğunuz tahlillerinizi, hastalık ve tedavi hikayenizi inceliyoruz. Beslenme alışkanlıklarınızı, sosyal yaşantınızı iş temponuzu kısacası tüm yaşam tarzınızı değerlendiriyoruz. Besin Tüketim günlüğünüzü inceliyor genel hata ve olumlu beslenme davranışlarınızı belirliyoruz. Hedeflerimizi belirliyor ve sonunda size uygun ilk beslenme programını oluşturuyoruz.  SONUNDA BAŞLIYORUZ…

 

Bağdat Caddesi No:189 Konak Apt. 
Kat 3 D:6, Feneryolu Sokağı,
34724 Kadıköy/İstanbul 

ACİL DİYET HATTI
0531 868 88 52

.
www.ceylanakis.com.tr

Ceylan Akiş © 2023 Tüm Hakları Saklıdır